3 sposoby na podarowanie Bitcoina i innej kryptowaluty komuś w Indiach

Podarowanie kryptowaluty jest świetnym pomysłem, ponieważ pomaga komuś nauczyć się o kryptowalutach i chociaż jej wartość bardzo często się zmienia, nadal jest to dobra pierwsza inwestycja dla młodych ludzi. Jeśli więc chcesz podarować swoim bliskim coś, co pomoże im zacząć inwestować i poznać kryptowaluty, oto kilka sposobów na to, jak podarować kryptowalutę w Indiach.

Zanim dowiemy się, jak kupić kryptowalutę na prezent, porozmawiajmy o tym, którą z nich najlepiej podarować. Zalecamy, aby wybrać waluty, które dopiero wchodzą na rynek i mają potencjał na przyszłość, takie jak Ripple, Solana czy Cardano. Nie polecamy Bitcoina ani Ethereum, ponieważ są one bardzo drogie i mają wysokie opłaty za transakcje.

Istnieje tylko kilka metod, za pomocą których można przekazać komuś kryptowaluty w Indiach, a my pokrótce przedstawimy każdą z nich.

Giełdy kryptowalut

Giełdy kryptowalut pozwalają kupować, sprzedawać, wymieniać i przechowywać kryptowaluty. Są one doskonałym miejscem do rozpoczęcia działalności, zwłaszcza dla nowych inwestorów. Możesz założyć dla niego konto lub przeprowadzić go przez proces jego zakładania, a następnie kupić mu kryptowalutę.

Pozwoli im to również śledzić ich prezenty i wyniki innych walut. Polecamy giełdy takie jak CoinDCX, WazirX i Coinbase.

Powiązany artykuł | Aplikacja CoinDCX: Jak używać, polecać, kupować i sprzedawać kryptowaluty oraz wypłacać pieniądze

Cyfrowe portfele kryptowalutowe

Można założyć portfel kryptowalutowy dla osoby, której chcemy podarować kryptowalutę, a następnie po prostu przelać monety lub tokeny do jej portfela i przekazać jej klucz prywatny, aby uzyskać dostęp do portfela.

Jest to szczególnie dobra metoda, ponieważ pozwala również na podarowanie NFT, ponieważ niektóre portfele, takie jak MetaMask i Coinbase, pozwalają na przechowywanie NFT.

Powiązany artykuł | MetaMask Wallet | Jak utworzyć, skonfigurować konto i inne wskazówki

Pamiętaj tylko, aby poinformować ich o właściwym przechowywaniu klucza prywatnego, ponieważ jego utrata może doprowadzić do utraty konta.

Portfele papierowe lub sprzętowe

Portfele papierowe są podobne do cyfrowych portfeli kryptowalutowych. Najpierw należy skonfigurować portfel, który pozwala na wydrukowanie klucza prywatnego i zaadresowanie go w postaci kodu QR. Możesz dodać środki do portfela, a następnie wydrukować oba kody QR klucza prywatnego i adresu, a następnie podarować je użytkownikom. Osoby te mogą zeskanować kody i uzyskać dostęp do swoich środków.

Portfele sprzętowe działają podobnie jak portfele papierowe, ponieważ umożliwiają dostęp do portfela za pomocą kodów QR lub kodów PIN, ale zapewniają również większe bezpieczeństwo i są drogie.

Przeczytaj również 7 Najlepszych sprzętowych portfeli kryptowalutowych do przechowywania kryptowalut offline w Indiach 2021

Zakończenie

Omówiliśmy kilka dobrych sposobów na podarowanie kryptowaluty w Indiach. Kolejną dobrą opcją jest karta podarunkowa Bitcoin, ponieważ nie wymaga ona zakładania konta i przelewania środków, ale obecnie nie ma zbyt wielu wiarygodnych miejsc, w których można ją kupić. Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci zorientować się, w jaki sposób możesz podarować kryptowalutę w Indiach.

Przeczytaj też: Top 3 sposoby na kupno i sprzedaż NFT w Indiach.

Możesz również śledzić nasze najnowsze wiadomości techniczne w Google News. Aby uzyskać porady i wskazówki, recenzje smartfonów i gadżetów, dołącz do grupy GadgetsToUse Telegram lub subskrybuj kanał GadgetsToUse Youtube.

Autor