Pokaz gigantycznych smartfonów; Pixel 3 XL vs iPhone XS Max vs Samsung Galaxy Note 9

Był czas, kiedy mniejsze urządzenia były modne, ale w 2018 roku, widzimy urządzenia, które nie mogą nawet zmieścić się w kieszeni prawidłowo. 2018 został uświetniony nowymi flagowcami od różnych producentów, ale my zamierzamy przyjrzeć się trzem producentom zainteresowania, Apple, Google i Samsung. Wszyscy ci giganci technologiczni właśnie zakończyli swoje coroczne imprezy, na których zaprezentowali tegoroczne flagowe urządzenia. Wśród nich wszystkich, zauważyliśmy jedną rzecz, konkurencja przeniosła się do "kto jest większy teraz" w odniesieniu do wielkości, przechowywania, ekran, bateria, a nawet aparaty. Przyjrzyjmy się wielkiej trójce urządzeń; Pixel 3XL, iPhone XS Max oraz Samsung Galaxy Note 9 i zobaczmy jak wypadają w porównaniu.

Rozmiar ekranu i wyświetlacz

W tej kategorii, iPhone XS Max ma największy ekran. Sportuje masywny 6,5-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 1242 x 2688 pikseli. Zaraz za nim plasuje się Galaxy Note 9 z 6,4-calowym ekranem Super AMOLED o rozdzielczości 1440 x 2960 pikseli. Wreszcie jest nowo wydany Pixel 3 XL z 6,3-calowym ekranem P-OLED i rozdzielczości 1440 x 2960 pikseli. Wszystkie urządzenia mają mniejsze ramki, ponieważ stosunek ciała do ekranu jest powyżej 81%. Ekran wyposażono w inne technologie, takie jak HDR i szkła odporne na zarysowania. Zarówno iPhone XS Max, jak i Pixel 3 XL posiadają wcięcie.

Aparat

Trudno jest porównać wyniki aparatu tych gigantów, ponieważ produkują one doskonałe zdjęcia przy użyciu pomocy AI. Istnieje tylko kilka drobnych różnic, takich jak Pixel 3XL robi szerokokątne selfies, a nawet w słabym świetle stara się produkować czyste i wyraźniejsze zdjęcia, iPhone XS Max udoskonalił cyfrowe efekty świetlne, a Note 9 ma podwójną przysłonę dla oszałamiających ujęć. Wśród tych trzech, to tylko Pixel 3 XL ma pojedynczy tylny aparat, ale oprogramowanie rekompensuje to, czego brakuje mu w sprzęcie. Ponadto, tylko to urządzenie ma podwójny aparat przedni.

Pamięć masowa

Minęły czasy, kiedy 64 GB pamięci masowej coś znaczyło. Te giganty oferują dużo pamięci masowej, które można wypełnić tylko wtedy, gdy masz filmy na urządzeniu. Pomijając cenę, ponieważ im więcej płacisz, tym więcej dostajesz, Pixel 3XL zaczyna się mały na 128 GB, ale z nieograniczonym przechowywaniem zdjęć online. Następnie mamy iPhone XS Max na 512 GB i wreszcie Note 9 z 512 GB, ale z gniazdem kart MicroSD, który mieści się do 512 GB. Zasadniczo, można mieć 1TB pamięci masowej na Samsung Galaxy Note 9, to dużo!

Żywotność baterii

Im większe urządzenie, tym więcej soku z baterii będzie zużywać, a zatem pojemność baterii powinna być większa. Tak jest w przypadku naszych gigantycznych urządzeń. Note 9 przewyższa je wszystkie dzięki baterii o pojemności 4000 mAh. Następny w kolejce jest Pixel 3XL z baterią o pojemności 3430mAh. Na koniec mamy iPhone'a XS Max z baterią o pojemności, która wytrzymuje o 90 minut więcej niż ta w iPhone X. Inne źródła wskazują, że ma on baterię o pojemności 3174mAh. W tym sektorze liczy się to, jak korzystasz z urządzenia.

Autor