Głośniki Bluetooth do smartfonów: Najważniejsze cechy, na które należy zwrócić uwagę

Głośniki Bluetooth to świetny sposób na słuchanie muzyki niemal wszędzie. Ale pozostaje pytanie: W jaki sposób można doświadczyć tej muzyki. Nie wszystkie przenośne głośniki oferują takie same funkcje i jakość dźwięku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co potrafią głośniki Bluetooth do smartfonów i które z nich są odpowiednie dla Ciebie.

Głośniki Bluetooth do smartfonów zabiorą dobry dźwięk w podróż
Nie powinno być zaskoczeniem, że głośniki do smartfonów nie oferują najlepszej jakości dźwięku. Nawet najdroższe modele generują w najlepszym wypadku stłumiony dźwięk. Powód tego jest prosty: Smartfony muszą być wystarczająco małe, aby zmieścić się w kieszeni, a jednocześnie zawierać elektronikę małego komputera. Po prostu nie ma miejsca na odpowiednią technologię audio. Z tego powodu ci, którzy chcą cieszyć się muzyką przechowywaną w telefonie lub aplikacjami strumieniowymi, będą musieli uzupełnić ją słuchawkami lub przenośnym głośnikiem Bluetooth.

 

Wystarczająco mały i lekki, aby zabrać go wszędzie

Sztuką jest znalezienie głośnika na tyle małego i lekkiego, by można go było wrzucić do plecaka, a nawet kieszeni dżinsów, ale jednocześnie oferującego dźwięk, który sprawia, że słuchanie muzyki jest przyjemne. Głośniki Bluetooth do smartfonów są dostępne w różnych rozmiarach, w tym małe głośniki, które mieszczą się w dłoni. Te nie oferują wiele w sposób mocy, ale może naprawdę przydać się jako głośniki do telefonów, gdy nie - lub nie może - trzymać telefon do ucha podczas rozmów. Będziesz w stanie usłyszeć swojego rozmówcę znacznie wyraźniej niż za pomocą wbudowanych głośników smartfona. Ponadto, muzyka i podcasty mogą być słuchane z większą szczegółowością, bez nadwyrężania uszu. Ten rodzaj głośnika jest jednak bardziej odpowiedni do użytku indywidualnego, ponieważ nie jest wystarczająco mocny, aby wyświetlać dźwięk na dużej przestrzeni. Na szczęście można znaleźć naprawdę potężne głośniki Bluetooth, które są nadal wystarczająco małe, aby nosić je w torbie lub plecaku i wystarczająco wytrzymałe, aby wytrzymać kilka uderzeń.

 

bluetooth głośnik

Funkcje, które sprawiają, że głośniki Bluetooth są jeszcze bardziej przyjemne

Oprócz wygody bezprzewodowego dźwięku i różnych opcji rozmiarów, poniżej przedstawiamy kilka cech, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupów głośników Bluetooth do smartfona:

- Zintegrowane baterie, które wystarczają nawet na 2 dni intensywnego użytkowania
- Zasięg do 10 metrów między źródłem a urządzeniem końcowym
- Kodek AptX zapewniający jakość dźwięku zbliżoną do CD
- Automatyczne wyciszanie strumienia muzyki przy połączeniach przychodzących
- Możliwość używania głośnika jako zestawu głośnomówiącego (wbudowany mikrofon)

 

Tryb imprezowy, połączenie stereo i NFC

Dwie zaawansowane funkcje, które mogą zwiększyć atrakcyjność głośnika Bluetooth, to łączność stereo i tryb imprezowy. Tryb imprezowy umożliwia sparowanie dwóch smartfonów z głośnikiem Bluetooth w tym samym czasie. Głośnik będzie mógł jednocześnie odtwarzać dźwięk tylko z jednego źródła, ale dzięki temu przyjaciele lub goście imprezy będą mogli współtworzyć listy odtwarzania. Stereo connect to funkcja, która umożliwia dwóm głośnikom Bluetooth utworzenie bezprzewodowej pary stereo.

Near Field Communication (NFC) jest kolejną interesującą technologią, która współpracuje z Bluetooth. Jeśli źródło Bluetooth i urządzenie końcowe obsługują NFC, można je sparować, po prostu trzymając je blisko siebie.

Autor