Co należy wiedzieć przed zakupem słuchawek Bluetooth

Myślisz o zakupie słuchawek lub słuchawek Bluetooth, ale nie możesz się zdecydować, które z nich są dla Ciebie najlepsze?  Poniżej znajdziesz przewodnik wyjaśniający wszystkie aspekty, które musisz wziąć pod uwagę przy wyborze urządzenia.

Po pierwsze, będziemy wyjaśniać, jak żywotność baterii jest kluczem. Dalej dokonamy krótkiego przeglądu różnych typów słuchawek, czyli nausznych, dousznych i dousznych. Na koniec wyjaśnimy cechy technologiczne słuchawek dousznych i słuchawek Energy Sistem. Jako ciekawostki, na przykład, zobaczysz, że niektóre modele zawierają dodatkowe funkcje, takie jak technologia ANC (Active Noise Cancelling) lub Voice Assistant, funkcja, która umożliwia pomoc głosową na smartfonie.

Żywotność baterii

Jest to jedna z najważniejszych cech. Bateria słuchawek określa, jak długo można słuchać muzyki bez konieczności ładowania urządzenia. W większości przypadków można znaleźć urządzenia, których średni czas odtwarzania wynosi od 4-5 godzin do 15 godzin pracy na baterii.

Można również znaleźć konkretne modele, które zawierają etui do ładowania, aby naładować je w dowolnym momencie. Oznacza to, że nie będziesz musiał podłączać ich do źródła zasilania. Tak jest w przypadku słuchawek Earphones Urban 4 i Earphones Style 6. Modele te zawierają etui, które ładuje Twoje urządzenia, gdy ich nie używasz. Gdy etui jest już w pełni naładowane, będziesz mógł trzykrotnie w pełni naładować swoje słuchawki. W ten sposób możesz cieszyć się muzyką, kiedy tylko chcesz.

Rodzaje słuchawek/słuchawek dousznych

Zamknięte czy otwarte? Z pałąkiem na głowę czy douszne? Nie daj się zmylić. Na naszym blogu wyjaśniamy wszystko, co musisz wiedzieć, aby wybrać najlepsze słuchawki dla siebie. Najlepszą rzeczą do zrobienia przy podejmowaniu decyzji jest zastanowienie się nad tym, jakie słuchawki są dla Ciebie najwygodniejsze. Jest to główny aspekt, o którym należy pamiętać, a nie kolor czy wykończenie. Jest to ważne, ponieważ będą dni, w których spędzisz wiele godzin używając swoich słuchawek. W związku z tym, będziesz potrzebował najlepszego komfortu dla swojego zdrowia słuchowego.

bluetooth

 

Technologia

Wśród szerokiej gamy słuchawek i słuchawek dousznych dostępnych na rynku, są modele proste lub z ekskluzywnymi funkcjami. W wielu przypadkach funkcje te są wynikiem zastosowania nowych technologii, które poprawiają wrażenia dźwiękowe.

ANC (Active Noise Cancelling): 
Słuchawki douszne i słuchawki z aktywną redukcją szumów mają wewnętrzną strukturę, która wzmacnia słuchaną muzykę i redukuje szumy z otoczenia. Są one bardzo przydatne, jeśli szukasz urządzenia, które dostarcza mocny bas. Dwa modele, które obecnie posiadają funkcję aktywnej redukcji szumów, zostały stworzone z myślą o podróżowaniu bez przeszkadzających hałasów z otoczenia: samolotów, pociągów, autobusów... Liczy się tylko muzyka, której słuchasz.

Asystent głosowy: 
Czy chciałbyś zapytać swojego smartfona o prognozę pogody na dany dzień bez wyjmowania go z kieszeni? Ta funkcja umożliwia asystentowi głosowemu w Twoim smartfonie zadawanie pytań za pomocą wbudowanego mikrofonu. Oznacza to, że zaoszczędzisz czas, ponieważ nie będziesz musiał za każdym razem wyjmować telefonu. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli nosisz słuchawki w drodze do lub z pracy i musisz sprawdzić kilka informacji na swoim telefonie.

True Wireless: 
Ta technologia oznacza, że możesz zapomnieć o kablach przez cały czas. Większość kompaktowych słuchawek dousznych posiada technologię True Wireless. W ten sposób żadne kable nie zwisają podczas spaceru, podróży czy treningu na siłowni.

Teraz znasz już główne cechy, o których należy pamiętać przy zakupie słuchawek Bluetooth. Jedyne, co musisz zrobić, to wybrać model, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Autor