Ubuntu Smartphone OS Running On Samsung Galaxy Nexus - zapowiedziany na CES 2013

Jak do tej pory Android był jedynym Open Source Aplikacja, która była dostępna na rynku smartfonów i muszę powiedzieć, że ten smartfon OS naprawdę stał się bardzo popularny wśród użytkowników i aplikacji w Sklepie Play jest coraz mnożyć każdego roku. Ale teraz niedawno na CES 2013, nowy open source smartphone OS został ogłoszony i to jest nikt inny niż Ubuntu. Teraz są pewne powody, z powodu których wielu deweloperów i doświadczonych użytkowników patrzą w kierunku tego OS. W tym poście podzielimy się wszystkimi punktami, które mogą przyciągnąć cię w kierunku tego OS.

Ubuntu Linux Platforma dla komputerów stacjonarnych jest znany z lepszego doświadczenia UI, bez bycia ciężkim dla komputera i jest wolny od wirusów. Tak, to zajmuje trochę czasu, aby uzyskać skojarzenia z tym OS, ponieważ prawie wszystkie operacje odbywają się z okna terminala. Teraz zobaczmy, że na co funkcje Ubuntu Smartphone OS jest ukierunkowane.

  • Będą one zmniejszyć liczbę barier podczas wykonywania podstawowych operacji na telefonie. Na przykład, jeśli chcesz porozmawiać z osobą na Facebooku lub GMail lub przez SMS, to obecnie trzeba będzie otworzyć różne i odpowiednie aplikacje, aby zrobić to samo, ale będą one zmniejszyć go poprzez stworzenie wspólnego okna dla wszystkich tych wiadomości.
  • Nawigacja wśród aplikacji będzie łatwiejsza, będzie dokładnie podobna do aplikacji 'Zypher' jailbreak używanej w iPhone. Gdzie można przesuwać palcami w kierunku na ekranie, aby przełączyć się do ostatniej aplikacji używanej przez Ciebie.
  • Minimalizacja przycisków sprzętowych, poprzez usunięcie przycisku Home (tylko przycisk 'Power' dostępny w telefonie). Wystarczy przeciągnąć palcem w prawo od lewej krawędzi ekranu telefonu, aby dotrzeć do ekranu głównego.
  • Ekran główny nie będzie miał po prostu wszystkich zainstalowanych przez Ciebie aplikacji, ale będą one uszeregowane według liczby razy, kiedy były używane przez Ciebie. Tak więc, generalnie użytkownik używa 5 lub 6 aplikacji każdego dnia, a więc zawsze będą one dostępne na górze. Główną cechą jest zwiększenie łatwości w podejściu do wszystkich aplikacji w telefonie.
  • Każda funkcjonalność będzie dostępna za pomocą gestów na telefonie.
RELATED TIP 5 Ways to Fix "We're sorry, but something went wrong" Issue on Instagram Reels

Możesz spojrzeć na wideo wymienione poniżej, aby dowiedzieć się więcej o tym OS, który jest pokazany na telefonie Samsung Galaxy Nexus

Ubuntu OS Running na Samsung Galaxy Nexus

Wnioski

Osobiście uważam, że ten smartfon OS będzie dobrym konkurentem w krótkim czasie i najlepszą częścią będzie jego gestów UI i wirusów wolne środowisko. Ale jak wspomniano na CES to zostanie wydany w pierwszych miesiącach 2014 roku.

Autor