Apple naprawia treści SDR na swoich telewizorach 4k z tvOS 11.2

Apple wydał zaktualizowaną wersję tvOS zarówno dla czwartej generacji Apple TV i Apple TV 4K. Ta aktualizacja przyszedł chwile po Apple wydała iOS 11.2. Jest to niewielka aktualizacja, ale bardzo znaczące, jak to adresy na największych Apple TV 4K skarg. Nie trzeba dodawać, że tvOS 11.2 uzupełnia wcześniej zatrzymany sekcję sportową do aplikacji TV. Ta nowa funkcja daje użytkownikom swobodę zabawy z ustawieniami, jak Apple TV 4K działa z treścią Standard Dynamic Range (SDR) na telewizorach High Dynamic Range (HDR). Ponadto, aktualizacja tvOS zapewnia użytkownikom sposób na obejście problemów z klatkami, które powstały w wyniku domyślnego zachowania urządzenia polegającego na manipulowaniu każdą treścią do odtwarzania przy 60Hz.

Prawdopodobnie jest jedna nowa funkcja, która przyszła z nowo wydanej wersji tvOS 11.2. Ustawienie, które pozwala na manipulowanie Apple TV, aby dopasować jego wyjścia celne do odcinków, które oglądasz okresowo.

Raporty z recenzji, które zostały przeprowadzone na Apple TV 4K spowodowało niektóre funkcje nie są pragnienie gaszenia jak przewidywano. Z recenzji, dla Ciebie, aby zachować wyjście HDR przez cały czas na telewizorach obsługujących go, oznaczało, że urządzenie musiało użyć mocy przetwarzania Apple do konwersji SDR do HDR. To prowadzi do poniżej-par SDR jakości obrazu na niektórych treści. Apple TV 4K również domyślnie wyświetlał obraz z częstotliwością 60Hz na telewizorach 60Hz, niezależnie od tego, że źródło było w przybliżeniu pomiędzy 24Hz a 50Hz.

Pomimo możliwości ręcznego manipulowania urządzeniem do określonych częstotliwości odświeżania lub zmiany ustawień HDR w ustawieniach Apple TV 4K, zakres był zawsze uniwersalny. Oznacza to, że możesz zmusić Apple TV 4K do bycia w trybie SDR, gdy tylko zapragniesz nadrobić zaległości w The Ballers w aplikacji HBO Now. Istnieje wyzwanie, choć, który wymaga, aby przejść do naśladowania skomplikowanych menu ustawień dla Ciebie, aby to zrobić. A jeśli zaplanowałeś sobie dogonić następny nadchodzący odcinek Narcos HDR ze sklepu iTunes firmy Apple, to będzie wymagać ponownie pothole menu, aby mieć ustawienia w prawo.

Poziom zarejestrowanych niedogodności był oczywiście wysoko ponad standardową poprzeczkę, dlatego Apple musiało wydać uaktualnioną wersję tvOS. Z nowym tvOS 11.2, jest "Video & Audio" o nazwie "Match Content", który ma togles zarówno dla zakresu dynamicznego i częstotliwości klatek. Jeden z rzeczników Apple powiedział: "Będziemy używać wybranego formatu wyświetlania do odtwarzania treści bez żadnych zmian." Dodał dalej, aby powiedzieć: "Możemy również automatycznie przełączać formaty, aby dopasować zawartość do zakresu dynamicznego i liczby klatek na sekundę."

Teraz, gdy to ustawienie zostało udostępnione, pedanci jakości obrazu mogą się pozbyć problemów doświadczanych normalnie. Urządzenie z tvOS jest bardziej jak Roku Ultra lub nawet Roku Streaming Stick+, który ma tryb przełączania wszystko sam w zależności od treści, które wybrałeś.

Nie zapominając, tvOS 11.2 wersja pochodzi z jeszcze jedną znaczącą nową zmianę. Jest zakładka Sport znajduje się teraz w TV App. Funkcja sportowa automatycznie pobiera gry, zarówno przeszłe, jak i obecne ze wszystkich sieci, które posiadają aplikacje obsługujące tę funkcję sportową (np. ESPN). Aplikacje te umożliwiają subskrybowanie i śledzenie drużyn i klubów, które preferujesz, oraz otrzymywanie powiadomień o ich nadchodzących meczach. Dzięki nowemu systemowi tvOS 11.2 funkcja sportowa jest teraz dostępna zarówno na Apple TV 4k, jak i jego poprzedniku Apple TV HD.

Znajdź więcej informacji na: http://power-pack.pl

Autor