IPadOS: nowy system operacyjny Apple dla iPadów

Oprócz iPhone'ów, Apple Watch i komputerów Mac, Apple podczas WWDC 2019 zaprezentowało również nowy system operacyjny dla swoich iPadów. iPadOS jest zbudowany z iOS, ale dodaje potężną funkcjonalność, która może być realizowana na urządzeniach z większymi ekranami, a dokładniej na iPadach.

Według starszego wiceprezesa ds. Inżynierii oprogramowania w Apple, Craiga Federighi, "iPad przekształca sposób, w jaki ludzie pracują i wyrażają swoją kreatywność, a dzięki iPadOS idziemy jeszcze dalej, dostarczając ekscytujące możliwości, które wykorzystują jego duże płótno i wszechstronność." Craig dodał również: "iPadOS oferuje ekscytujące funkcje, w tym nowy ekran główny z widżetami, bardziej zaawansowaną wielozadaniowość i nowe narzędzia, które sprawiają, że korzystanie z Apple Pencil jest jeszcze bardziej naturalne." Oto funkcje, które iPadOS wniesie do iPadów;

Nowy Ekran główny

iPady mają teraz nowy ekran główny z nadejściem iPadOS. Nowy układ pozwala na wyświetlanie większej liczby aplikacji na każdej stronie, a widżety są szybko dostępne. Dzięki temu możesz wyświetlać informacje o swoich preferencjach takie jak pogoda, kalendarz czy nagłówki gazet.

Ulepszona strona multitasking

System iPadOS wprowadza aktualizacje widoku podzielonego - teraz możesz Teraz możesz pracować nad wieloma zadaniami z poziomu tej samej aplikacji, korzystając z nowego widoku podzielonego. Dzięki innej funkcji funkcji znanej jako Slide Over, możesz szybko przełączać i przeglądać wiele aplikacji. Aplikacja Exposé zapewni szybki podgląd otwartych okien w jednej aplikacji.

Apple Wszechstronność ołówka

System iPadOS dogłębnie integruje obsługę ołówka Apple, a teraz opóźnienia zostały jeszcze bardziej zredukowane. Przesuwając Apple Pencil z w rogu ekranu, możesz pracować nad różnymi zadaniami, używając narzędzi z nowo z nowo przeprojektowanej palety. Więcej informacji na: http://power-pack.pl

Pulpit z Safari i ulepszoną edycją tekstu

iPadOS przenosi na iPada przeskalowaną, desktopową wersję Safari. iPada. Wersja ta jest zoptymalizowana pod kątem obsługi dotykowej. Jest też nowy menedżer pobierania i więcej skrótów klawiaturowych. Edycja tekstu w systemie iPadOS jest szybsza, łatwiejsza i bardziej większą precyzją. Możesz używać gestów do zaznaczania tekstu, wycinania, kopiowania, wklejania i cofania. cofać.

Wydajność ulepszenia

Tak jak w iOS 13, iPadOS przynosi iPadom więcej usprawnień w zakresie wydajności. Najbardziej widoczne z nich to bardziej odblokowywanie Face ID, mniejsze aplikacje i aktualizacje aplikacji, a także dwa razy szybsze uruchamianie aplikacji. szybciej.

Inne funkcje obejmują;

Bardziej rozbudowana aplikacja do obsługi plików z lepszą obsługą dysków iCloud oraz obsługę zewnętrznych portów USB. Mają również lokalną pamięć masową oraz możliwość zipowania i rozpakowywania plików. Ogólnosystemowy tryb ciemny, aktualizacja klawiatury typu swiping, pływająca klawiatura, niestandardowe czcionki i inne funkcje dostępne w systemie iOS 13. pływająca klawiatura, niestandardowe czcionki i inne funkcje dostępne w systemie iOS 13.

Autor