30 października Apple event 2018: najnowsze zapowiedzi z keynote

CEO Apple Tim Cook rozpoczął 2. w tym roku keynote Apple event - w ciągu niespełna dwóch miesięcy. Apple w swoim ostatnim wydarzeniu, które odbyło się we wrześniu, zaprezentowało swój największy flagowiec - iPhone X 2018 lineup. Ponadto, w swoim keynote 30 października, producent iPhone'a wprowadził wiele nowych produktów, w tym nowy iPad Pro, zaktualizowany MacBook Air, a także nowy Mac Mini.

Chociaż Apple przegapił ogłoszenie przewidywanego AirPod 2 i ulepszonej bezprzewodowej ładowarki AirPower, nowe produkty uruchomione są urządzeniami do posiadania. Ponadto, Apple ogłosił również zupełnie nowy Apple Pencil, wśród innych ekscytujących akcesoriów dla nowych urządzeń. Jest wiele, aby oczekiwać od odsłoniętych gadżetów Apple. Więc tutaj jest wszystko, co Apple ogłosił w ich 30 października keynote wydarzenia.

Nowy MacBook Air 2018

Nowy MacBook Air 2018 był pierwszym gadżetem Apple, który został odsłonięty. Produkt, który był pozornie flagowym gadżetem wydarzenia, przyszedł z ekscytującymi odświeżonymi funkcjami. Laptop jest teraz wyposażony w atrakcyjny 13,3-calowy wyświetlacz Retina. Poprzedni nieporęczne aluminiowe ramki są teraz zastąpione przez smukłe krawędzie, które są czarne. Laptop posiada również nowe funkcje, w tym dwa porty Thunderbolt 3 USB-C, funkcję Touch ID oraz szafirowy skaner linii papilarnych w klawiaturze. Nowa klawiatura laptopa posiada teraz modne klawisze motylkowe Apple oraz gładzik Force-Touch - który jest o ok. 20% większy od tego w poprzedniku. Zaobserwowaliśmy również, że nowy MacBook Air 2018 ma obudowę wykonaną w 100% z materiału Aluminium pochodzącego z recyklingu. Laptop jest już dostępny w przedsprzedaży, w cenie 1199 dolarów i będzie wysyłany od 7 listopada 2018 roku.

Odświeżony Mac Mini 2018

Nowy Mac Mini 2018, był kolejnym produktem Apple, który bardzo oczekiwaliśmy, aby zostać uruchomiony w wydarzeniu. I po czteroletnim oczekiwaniu, możemy z radością potwierdzić, że urządzenie spełniło większość naszych oczekiwań. Nowy model z linii Mac Mini jest Space Grey (pozornie czarny), a nie Silver jak jego poprzednik. Choć może zachował swój kształt i rozmiar, nowy Mac Mini 2018 jest napędzany przez cztero- lub sześciordzeniowy układ przetwarzania danych. Urządzenie mieści także 64 GB pamięci RAM DDR4 oraz rozszerzalną pamięć masową o pojemności do 2 TB. Podstawowy model posiada czterordzeniowy procesor 3,6 GHz, 8 GB pamięci RAM i 12 GB pamięci masowej. Oczekuje się, że będzie on sprzedawany w cenie 799 dolarów i został udostępniony do zamówień przedpremierowych. Jednak pierwsza wysyłka odbędzie się 7 listopada 2018 roku.

Nowy iPad Pro 2018

Apple ogłosił to, co nazwał ich największym ulepszeniem iPada. Nowy iPad Pro 2018, który był trzecim produktem, który został zaprezentowany, pojawił się w dwóch rozmiarach, w tym 11-calowym i 12,9-calowym rozmiarze z wyświetlaczem retina. Zauważyliśmy, że nowe modele iPada Pro 2018 są mniejsze niż jego poprzednicy. Teraz zauważają szczuplejsze ramki, co pozwala na szerszą powierzchnię ekranu. Są też nowe przewidywane funkcje, w tym Face ID, a także chipset A12 X Bionic, który pozwala na wysokiej jakości grafikę i lepszą wydajność. Wraz z nową słuchawką pojawi się nowy magnetyczny Pencil, który będzie bezprzewodowo ładowany przez iPada Pro 2018. iPad Pro 2018 jest również dostępny w przedsprzedaży w cenie 919 dolarów i będzie wysyłany od 7 listopada 2018 roku.

Autor