Nowa Era: Najbardziej imponujące trendy technologiczne na rok 2021

Nikt nie mógł przewidzieć początku i końca 2020 roku, ponieważ był to rok pełen niepewności i niepewności, ponieważ wszyscy byliśmy świadkami fali COVID w tym roku. Pandemia zmusiła świat do zmiany i modyfikacji wzorców pracy. Podobnie, zmusiła firmy do wdrożenia cyfrowych praktyk, aby kontynuować działalność bez żadnych zakłóceń. W ciągu ostatnich sześciu czy ośmiu lat wiele firm przeszło do sieci. Liczba ta stale rośnie, ponieważ wiele firm polega obecnie w dużym stopniu na zaawansowanych trendach technologicznych. Jeśli jesteś właścicielem firmy, trudno jest przetrwać bez dostosowania się do cyfrowej transformacji w obecnym scenariuszu.

W 2021 roku, najprawdopodobniej, nowe formy technologii zastąpią obecne technologie głównego nurtu. Praca zdalna i automatyzacja będą się w tym roku jeszcze bardziej nasilać. Pojawiające się technologie będą kształtować sposób, w jaki firmy zarządzają swoimi operacjami i znacząco wpłyną na nasze życie. Ludzie pracujący w sektorze korporacyjnym wiedzą, jak ważne jest bycie na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w całej sferze technologii. 

Rok 2021 to początek ery, w której prezesi firm starają się dorównać tempu cyfrowego przyspieszenia, aby wygrać wyścig rynkowy. Muszą mądrze zaadoptować praktyki zarządzania niepewnością w najgorszych scenariuszach, takich jak COVID-19. Sytuacja, z którą mieliśmy do czynienia w 2020 roku, bardzo dobrze przybliżyła nam wszystkim szczęście. Pokazała znaczenie istniejących technologii, które często uznajemy za oczywiste. 

Według statystyk rynkowych, potrzeby konsumentów i ich obawy dotyczące bezpieczeństwa ewoluują. Przedsiębiorstwa stoją przed ogromnym wyzwaniem, aby wybrać odpowiednią technologię do rozwiązywania problemów swoich klientów i prowadzić swoje sprawy płynnie w tej pandemii. Niezależnie od tego, czy jest to służba zdrowia, edukacja czy biznes, każdy sektor musi wprowadzić odpowiednie zmiany poprzez wybór właściwej technologii. Pomoże im to ocenić bieżące ryzyko i zbudować długoterminowy plan.

Oto kompletny przewodnik, który da Ci szczegółowy wgląd w pojawiające się trendy technologiczne w 2021 roku:

5G:

Nowa pandemia i współpraca cyfrowa wygenerowały zapotrzebowanie na łatwą i bezpieczną łączność internetową. W konsekwencji, w tym roku, cała ekscytacja wokół 5G zamieni się w fakt. Powiedzmy, co możesz zrobić, jeśli pracujesz w domu, a Twoje połączenie internetowe przestaje działać tuż przed spotkaniem wideo? Jedynym rozwiązaniem, na które można liczyć w takiej sytuacji, jest bezpieczne połączenie 5G. Organizacje telekomunikacyjne przyznały już, że 5G to droga, którą należy podążać. Dla zarządzania narzędziami takimi jak IoT, technologia ta będzie miała krytyczne znaczenie. Około 53 procent firm zajmujących się IoT potwierdziło, że zaobserwowało zmiany w postawach i preferencjach klientów. W skrócie, to wystarczy, aby zilustrować wartość 5G krótko.


Trendy w zarządzaniu treścią

Wkraczając w nową dekadę, ewolucja branży zarządzania treścią nie wydaje się cofać. Głównym celem tego typu branż jest umożliwienie firmom efektywnego i bezproblemowego zarządzania treścią. Przykładem może być treść wideo, która z roku na rok staje się coraz bardziej dynamiczną kategorią. Firmy praktykują ją skutecznie, publikując angażujące treści wideo w celu dotarcia do konkretnych grup demograficznych lub obszarów zainteresowania swoich klientów. Jest to jedna z głównych strategii marketingowych, która zwiększa znaczenie korzystania z systemu zarządzania treścią wideo w obecnym krajobrazie cyfrowym. Marketerzy korzystają z takich narzędzi, ponieważ pozwala im zarządzać i przechowywać filmy wygodnie. Dlatego też stało się to potrzebą współczesności. Progresywne aplikacje internetowe, automatyzacja i API napędzane możliwości są również istotne trendy technologii zarządzania treścią, które dostają ignorowane w końcu.

Technologie pracy zdalnej 
Pandemia COVID-19 zmieniła sposób, w jaki firmy prowadziły działalność. Blokady zmusiły pracodawców i pracowników do zaakceptowania formuły pracy w domu. Pracując w domu, giganci technologiczni, tacy jak Twitter, dali swoim pracownikom elastyczność. Dali swoim pracownikom możliwość pracy w domu do końca ich kariery. Aplikacje do pracy z domu, takie jak Zoom i WebEx, będą w ciągłym użyciu przez cały rok 2021, podobnie jak w roku 2020. 

Sztuczna inteligencja 
AI wniosła pozytywny wkład w poprawę i usprawnienie działalności wielu firm. Pandemia zwiększyła jej wartość jeszcze bardziej. AI, Big data i uczenie maszynowe odegrały znaczącą rolę w okresie COVID-19. Widzieliśmy, jak AI podpowiada klientom, czy to podczas zakupów na Amazonie, czy oglądania filmów na Netflixie. Coraz więcej firm będzie czerpać korzyści z AI, a wzrost mocy obliczeniowej będzie się stale zwiększał. Statystyki pokazują, że około 47% firm zwiększyło swoje całkowite wydatki na klienta przy użyciu sztucznej inteligencji. 

ai

Platformy danych o klientach
W ciągu ostatnich kilku miesięcy, platformy danych o klientach (CDP) wniosły ogromny wkład w prowadzenie działalności organizacji. Pomogły one firmom uporządkować dane o klientach pozyskane z wielu źródeł. Aby efektywnie je wykorzystywać, potrzebna jest platforma, która pozwoli na odpowiednie sortowanie danych. Pozwala to również firmom na tworzenie ofert freebies inteligentnie do promocji poprzez utrzymywanie danych dobrze zorganizowane. 

Według badań statystycznych, 3 biliony dolarów są marnowane tylko z powodu niewystarczającej ilości danych. Dlatego istotne jest, aby przeciwdziałać temu problemowi przez CDP. To może pomóc Ci zebrać dane z różnych źródeł wygodnie i oznaczyć je prawidłowo, aby uczynić go użytecznym.

Internet zachowań (Internet of Behavior)
Internet of behavior (IoB) to jeden z nadchodzących trendów, o którym będzie się słyszeć coraz częściej w 2021 roku. Firmy wykorzystują go obecnie do śledzenia zachowań klientów. Rozpoznawanie twarzy i big data to praktyczne narzędzia tej technologii. Miejmy nadzieję, że do 2025 roku około połowa światowej populacji będzie korzystać z narzędzia IoB. 

Siatka bezpieczeństwa cybernetycznego
Siatka bezpieczeństwa cybernetycznego zapewnia dostęp do każdego cyfrowego zasobu bezpieczeństwa niezależnie od jego lokalizacji. Pomaga ludziom w rozmieszczeniu i zaplanowaniu zabezpieczeń poprzez ukierunkowanie na konkretną osobę, a nie na całą organizację. Wzrost pracy zdalnej wpłynął na bezpieczeństwo firm w dużym stopniu. Cybersecurity mesh pozwala firmom na efektywne monitorowanie pracy zdalnej poszczególnych osób. 

Chmura hybrydowa
Wiele firm skłania się ku modelowi chmury hybrydowej ze względu na wygodę, jaką oferuje. Pomaga on zachować równowagę w zaspokajaniu potrzeb infrastrukturalnych chmury. 

Gigantyczni dostawcy chmury publicznej, tacy jak Amazon web services, IBM i Google Cloud również zaczęli zwracać uwagę na chmurę hybrydową. Głównym celem, który za tym stoi, jest sprostanie wyzwaniom klientów związanym z prywatnością, poufnością, gwałtownym wzrostem ilości danych i bezpieczeństwem. 

Technologia ta obejmuje również szyfrowanie całego procesu obliczeniowego i danych. Buduje ona dodatkowe warstwy bezpieczeństwa, które pomagają w utrzymaniu wrażliwych danych w bezpiecznym stanie. Możemy się spodziewać, że taka prywatność i poufne obliczenia będą w akcji w 2021 roku. 

Inteligentny Biznes Komponowalny 
Ten trend technologiczny skupia się na czerpaniu korzyści z pakietowych możliwości biznesowych. Można je zbudować korzystając z pomocy dostawców lub zrobić to we własnym zakresie. Intelligent composable business (ICB) odgrywa istotną rolę w łączeniu różnych rzeczy, takich jak poprawa dostępu do zmieniających się danych w celu podejmowania lepszych decyzji. Ma to również znaczący wpływ na dostarczanie aplikacji. 

Podsumowanie

COVID-19 zwiększył znaczenie technologii bardziej niż kiedykolwiek. Będąc właścicielem firmy, musisz być czujny i świadomy, aby mieć oko na najnowsze trendy ewoluujących technologii dla lepszego wzrostu w 2021 roku. To pomoże Ci utrzymać swoją działalność na torze przezwyciężając wszystkie przeszkody. Miejmy nadzieję, że ten przewodnik da dobry wgląd w pojawiające się trendy technologiczne w 2021 roku. 

Autor