Apple będzie nadal opóźniony w 5G rollout

Apple miał to trudne, a kurz jeszcze nie osiadł. Jeśli chodzi o zapisy na 5G, urządzenia Apple 5G miały trafić na rynek do 2020 roku. Ale to zajmie więcej czasu. Apple 5G nieszczęścia zaczęły się, gdy to Zaprzestał współpracy z Qualcomm nad opłatami licencyjnymi Qualcomm. Qualcomm jest chipmaker, a obecnie jest to jeden Dostarczanie chipów 5G do większości smartfonów producentów. Apple wypada z Qualcomm jest głównym powodem, dlaczego Apple jest lagging w zakresie 5G.

Apple i Intel

Po upadku, Apple rozpoczął współpracę z Intelem dla 5G modem chips. Oczekiwano, że następna generacja iPhone'ów będzie używać Intel 7560 modem dla 5G. Po kilku testach okazało się, że chip nie działa prawidłowo. prawidłowo. Intel kontynuował prace nad chipem, ale i tak nie dorównywał on z modemami 5G firmy Qualcomm. Według jednej z osób posiadających wiedzę nt. Apple i relacji Intel, kierownictwo Apple zaczęło się frustrować po Intel nie dotrzymał terminów, a ich chip nadal miał problemy techniczne problemy.

Ale nie tylko dla Apple, ale rzeczy również zaczęły iść na południe dla południe dla Intela, gdy Apple i Qualcomm rozstrzygnął ich sporu w zeszłym miesiącu miesiąc. Według The Raport Information, Intel CEO Bob Swan powiedział w oświadczeniu, że firma planuje wycofać się z 5G smartphone biznes, ponieważ nie widział ścieżki do rentowności i pozytywnych zwrotów. W tym samym czasie, według The Wall Street Journal, Apple wcześniej prowadził rozmowy z Intelem o nabyciu niektórych części jego chipów do produkcji smartfonów, ale doniesiono, że że rozmowy ochłodziły się później.

Oprócz Apple, rzecznik Intela potwierdził The informację, że inne firmy były zainteresowane kupnem biznesu modemowego. "Mamy światowej klasy technologię modemów 5G, którą bardzo niewiele firm ma IP i doświadczenie, aby dostarczyć", powiedział rzecznik w oświadczeniu. oświadczeniu. "To dlatego wiele firm wyraziło zainteresowanie nabyciem naszych aktywów modemu komórkowego od czasu naszego niedawnego ogłoszenia, że oceniamy nasze opcje, aby zrealizować wartość, którą stworzyliśmy. opcje, aby zrealizować wartość, którą stworzyliśmy". Więcej informacji na: http://power-pack.pl

Apple i Qualcomm

Apple i Qualcomm miały problemy, które nadwerężyły ich relacje do tego stopnia, że Apple zdecydowało się na modemy Intela. Po porażce modemu Intela, spekulowano, że Apple nie miało innego wyjścia, jak tylko rozstrzygnąć problemy, które miał z Qualcomm.

Po obie firmy rozstrzygnęły spór sądowy, oni również uderzył wieloletnie porozumienie w sprawie modemu. Ale od kłopotów Intela, Apple przypomniało sobie, dlaczego powinno ograniczyć nadmierne poleganie na zewnętrznych firmach w zakresie kluczowych komponentów.

Apple's 5G chipy

Wcześniej donoszono, że Apple zebrał swój własny zespół do opracowania własnego modemu 5G. Według The informacje, "in-house wysiłek wydaje się być dalej od owocności niż niektórzy eksperci chipów przewidzieć. W wywiadach z potencjalnych pracowników do zespołu, Apple ma powiedział inżynierom, że oczekują, aby ich własny modem gotowy do 2025 roku, osoba zaznajomiony z dyskusji powiedział."

Autor