Jak skonfigurować nowy zegarek Apple

Urządzenia wearables firmy Apple poszły o krok dalej, będąc czymś więcej niż tylko zegarkiem na rękę. Mają intrygujące funkcje, takie jak monitorowanie zdrowia, możliwość czytania tekstu i inne. Musisz jednak wiedzieć, jak działa Twój zegarek. Konfiguracja zegarka pomoże Ci dostosować go do tego, z czym jesteś zaznajomiony. Oto, jak skonfigurować urządzenie, niezależnie od tego, czy jest to Series 6, czy Apple Watch SE.

    Konfiguracja i parowanie zegarka

Zanim sparujesz swój nowy zegarek, potrzebujesz telefonu Apple z najnowszym systemem iOS. Oto kroki, które pomogą Ci sparować zegarek.

    Upewnij się, że telefon ma włączone Bluetooth i sieć WIFI, a następnie otwórz aplikację Apple Watch.Włącz zegarek, a gdy zostanie on zidentyfikowany w telefonie, pojawi się pytanie, czy skonfigurować zegarek, kliknij na kontynuuj. Jeśli tak się nie stanie, przytrzymaj dwa urządzenia razem, aż będą widoczne dla siebie i postępuj zgodnie z powyższymi krokami.Postępuj zgodnie z i ustaw język, kody dostępu i perspektywy zegarka.Jeśli masz inny zegarek, możesz utworzyć kopię zapasową poprzednich danych.Jeśli chcesz odłączyć, a następnie kliknij na Mój zegarek > wybierz Apple Watch następnie Unpair Apple Watch.

2. Zainstaluj żądane aplikacje

Dzięki najnowszym zegarkom Apple nie musisz polegać na telefonie, aby instalować nowe aplikacje. Możesz bezpośrednio pobierać aplikacje na swój zegarek za pośrednictwem App Store w urządzeniu. Wciąż jednak możesz używać telefonu do ich instalacji.

Czasami, gdy zainstalujesz aplikację na sparowanym telefonie, a istnieje wersja na zegarek, może się zdarzyć, że podobne aplikacje znajdą się na Twoim zegarku, mimo że tego nie chciałeś. Aby zatrzymać niepotrzebne instalacje, które będą zagracać zegarek, w ustawieniach zegarka lub aplikacji Watch App na telefonie stuknij w Ogólne, a następnie wyłącz automatyczną instalację aplikacji.

3. Dostosuj swoją aktywność

Dopóki nie wprowadzisz swoich danych do aplikacji fitness, nie będziesz mieć żadnej ze swoich aktywności śledzonych. W aplikacji Activity App zmodyfikuj to, co będzie pasować do Twojej codziennej rutyny, ponieważ nie możesz iść z domyślnymi ustawieniami aplikacji Activity App. W ten sposób można określić swoje cele. Zrób to, otwierając aplikację Activity App na zegarku, wybierz Edit Goals i wprowadź poprawki dla trzech pierścieni.

4. Dostosuj zegarek do swoich potrzeb

Włącz powiadomienia, o których chcesz być powiadamiany, w aplikacji Apple Watch, wybierz opcję Powiadomienia i dostosuj je.

Zrzuty ekranu na tym zegarku są wykonywane przez jednoczesne naciśnięcie cyfrowej korony i przycisku bocznego. W przypadku, gdy chcesz to wyłączyć, otwórz opcję ustawień na zegarku lub ustawienia ogólne na telefonie, a na włącz powiadomienia, naciśnij na przełącznik, aby go wyłączyć.

Aby ułatwić nawigację w celu znalezienia aplikacji, w aplikacji ustawień na zegarku, dotknij opcji Widok aplikacji i wybierz Widok listy. Za każdym razem, gdy naciśniesz koronę cyfrową, pojawi się lista dla Ciebie. Upewnij się też, że zmieniłeś układ centrum sterowania.

Aby aktywować Siri, podnieś nadgarstek i użyj polecenia "Hi Siri" lub naciśnij długo koronę cyfrową. Aby zapobiec przypadkowemu uruchomieniu Siri, użyj telefonu lub zegarka > wybierz Siri, a następnie wyłącz przyciski, których nie chcesz, aby Siri reagowała.

5. Tworzenie kopii zapasowej zegarka

Utwórz kopię zapasową danych zegarka w usłudze iCloud lub w zaszyfrowanej kopii zapasowej iTunes.

Zapakuj się

Nie rezygnuj z żadnej funkcji tylko dlatego, że pominąłeś lub zignorowałeś jeden krok podczas konfiguracji.

Autor