Touch ID firmy Apple może powrócić; w jeszcze lepszy sposób.

iPhone X firmy Apple przyszedł wraz z Face ID Tech, który był w tym czasie znaczącym postępem, ale jak zwykle, zły grosz zawsze się pojawia. To był koniec Touch ID technologii jako Apple dumpingu technologii dla wszystkich swoich następnych produktów faworyzując nowy Face ID. Według najnowszych doniesień, Apple rozważa aby przywrócić Touch ID w zaawansowanej formie w 2021 roku.

Znany przemysł analityk, Ming-Chi Kuo, w swoim najnowszym raporcie, mówi, że Apple planuje ponownie wprowadzić Touch ID wyposażony w czujnik linii papilarnych na wyświetlaczu w swoich iPhone'ach z 2021 roku. Technologia ta będzie uzupełnieniem rozpoznawania twarzy, aby zaoferować lepszą prywatność i bezpieczeństwo danych. W ciągu ostatnich lat, widzieliśmy producentów Androida wdrożenie czujników linii papilarnych w ekranie z różnych stopni sukcesu. Apple jednak planuje wprowadzić to, gdy technologia nie jest ograniczony przez obecne problemy.

Apple wcześniej złożył patent na ekranowe czujniki technologii odcisków palców, aczkolwiek nie wprowadziło jeszcze tej technologii w swoich urządzeniach. Na początku roku, gigantyczna firma technologiczna złożyła wniosek patentowy proponujący czujnik odcisków palców sensor, który mógłby pobierać skany z dowolnego miejsca na wyświetlaczu. Byłoby to duży krok, jeśli włączone, ponieważ obecnie większość producentów mają swoje czujniki ograniczone do podstawy ekranów.

Ultrasonic czujniki odcisków palców są bardziej bezpieczne, i z tego powodu, Apple jest prawdopodobne, aby opt Qualcomm's Ultrasonic czujniki odcisków palców dla ich funkcji Touch ID. Ten jest wzmocnione przez fakt, że Apple zakończył swój spór z Qualcomm, który teraz pozwala im korzystać z technologii Qualcomm.

Moc zużycie energii, trudności w produkcji, grubość czujników modułowych i wielkość obszarów sensing areas to tylko niektóre z problemów, z jakimi boryka się obecnie technologia. Ming-Chi Kuo twierdzi jednak, że w ciągu najbliższych 16 miesięcy problemy te zostaną usunięte i udoskonalona technologia zostanie przyjęta wtedy.

Kuo nie robi żadnych konkretnych przewidywań, że technologia zostanie włączona do innych urządzeń Apple urządzenia, chociaż on nawiązuje, że byłoby lepiej dopasowane do Apple's zegarka niż Face ID. W tej chwili zegarek Apple nie zawiera żadnej biometryczne formy bezpieczeństwa, jak to zależy od starego mody kod pin uwierzytelniania.

Na pewno, to byłoby zachwycające, aby zobaczyć Face ID i Touch ID jest zintegrowany. Także, to byłoby lepsze bezpieczeństwo iPhone'ów. Pomimo Kuo's doskonały rekord w przewidywaniu przyszłości Apple, 2021 jest długa droga w tej chwili, i te twierdzenia nie są gwarantowane.

Autor