Funkcja płatności od osoby do osoby w WhatsApp

Płatności od osoby do osoby (P2P) to technologia, która umożliwia osobom fizycznym przekazywanie środków ze swoich banków lub kart do banku lub kart innej osoby za pomocą Internetu przez telefon komórkowy. Trend in-app P2P hit nagłówki, gdy Apple ogłosił, że będzie zawierać go w swojej aplikacji iMessage i jego Apple watch. Po tym, technologia ta zaczęła być wdrażana na dużą skalę, zwłaszcza w platformach mediów społecznościowych, takich jak Facebook messenger, a teraz znalazł drogę do komunikatora WhatsApp.

Ale nie wszyscy użytkownicy WhatsApp dostanie się cieszyć się tą funkcją, ponieważ jest on dostępny tylko w Indiach, a także od tej funkcji jest w fazie beta. WhatsApp rozpoczął testowanie go jakiś czas temu, a nie oficjalnie ogłosił go jeszcze. Beta testerzy znaleźli tę funkcję jest dostępna z listą obsługiwanych banków w interfejsie WhatsApp. Funkcja ta korzysta z Unified Payments Interface (UPI) i obsługuje wiele banków w Indiach, takich jak HDFC Bank, Axis Bank, ICICI Bank i State Bank of India.

Ci, którzy znaleźli funkcje szybko poszedł do przodu i opublikował zrzuty ekranu na ich twitter i pozwalając reszcie świata wiedzieć, co są jeszcze do smaku. Jeśli jesteś w Indiach i nie jesteś pewien, czy masz tę funkcję, wystarczy przejść do menu ustawień WhatsApp i sprawdzić, czy pojawia się tam. Jeśli masz dostęp do nowej funkcji, musisz ją skonfigurować, aby móc wykonywać płatności P2P. Konfiguracja obejmuje weryfikację numeru telefonu komórkowego za pomocą SMS-a, a następnie wybór banku. Po wykonaniu wszystkich konfiguracji, opcja wysyłania płatności pojawi się następnie w interfejsie wiadomości WhatsApp. To właśnie w tym obszarze znajdują się opcje udostępniania zdjęć, filmów, plików, kontaktów czy lokalizacji na czacie.

Według Economic Times, WhatsApp zdecydował się przetestować tę funkcję w Indiach w lipcu ubiegłego roku, ponieważ otrzymał zgodę rządu na wykorzystanie Unified Payments Interface w usłudze przesyłania wiadomości. Integracja płatności P2P jest dobry ruch przez WhatsApp biorąc pod uwagę jego popularność na całym świecie z milionami użytkowników aktywnych codziennie. A ponieważ adopcja smartfonów jest na wzrost idź do banku będzie przeszłością. Ale również, ten ruch stawia WhatsApp w bezpośredniej konkurencji z innymi usługami, które oferują płatności P2P w Indiach, takich jak Tez z google i Hike z Tencent. Ponadto, inne portfele cyfrowe są również przeniesienie do platform komunikacyjnych w celu radzenia sobie z konkurencją, która jest o dostać sztywne. Ale tak długo, jak jesteśmy coraz jakości usług, nie powinniśmy się martwić o to na razie.

Ostatnim życzeniem jest to, że WhatsApp, aby włączyć tę funkcję na całym świecie.

Autor