Apple Event: Oto wszystko ogłoszone przez Apple dzisiaj

Plotki na bok, dziś kierownictwo Apple wzięło go na scenie, aby ogłosić, co oni tworzą. Założyciel Apple, Steve Jobs, byłby z nich dumny. Apple Event był pierwszym tego typu wydarzeniem, które odbyło się w Steve Jobs Theater, Apple Park, Cupertino. Wydarzenie miało miejsce o 10 rano PDT dzisiaj (12 września,2017). Oto wszystko, co zostało zapowiedziane na tym wydarzeniu.

Hołd dla założyciela firmy - Steve Jobs Theater

Przed rozpoczęciem zapowiedzi tego, co przygotowało dla nas Apple, CEO Apple, Tim Cook opowiedział o Apple park's Steve Jobs Theater w ramach uczczenia życia Steve'a Jobsa. Cook opisał park jako otwarty i inspirujący. "Park Apple'a został zbudowany tak, aby odzwierciedlał wartości Apple'a" - powiedział również Cook.

Apple Watch series 3 i Watch OS4

Cook poszedł do przodu i teased zapowiedź Apple'a trzeciej generacji zegarka. Powiedział również, że jest to najbardziej popularny smartwatch, ponieważ jego sprzedaż wzrosła o 50% rok do roku. Cook następnie zaprosił Jeff Williams na scenie, aby porozmawiać o Apple Watch. Jak wskazano wcześniej, Apple Watch 3 ma połączenie mobilne. Ta zdolność sprawia, że jest w stanie wysyłać i odbierać wiadomości, wykonywać połączenia, surfować po sieci i strumieniować muzykę. Wszystko to bez uzależnienia od połączenia z iPhone'a. Jeff dodał również, że zegarek będzie pochodzić z ulepszonym Watch OS4.

Apple Watch 3 ceny są; $ 399 dla komórkowej i $ 329 dla non-cellular. Wersja komórkowa będzie wyłącznym dla EE w Wielkiej Brytanii; zamówienia wstępne będą otwarte na 15 września i wysyłka rozpocznie się 22 września.

Apple's 4K TV

Cook zaprosił Eddy'ego Cue, aby porozmawiać o kolejnym ogłoszeniu; Apple TV. Nowy smart TV Apple'a jest wyposażony w technologię HDR i 4K. Treści na iTunes będą również w jakości 4K. Cue powiedział, że nowy Apple TV jest dwa razy szybszy w CPU i cztery razy szybszy w GPU. Aplikacja Apple TV będzie dostępna w Wielkiej Brytanii jeszcze w tym roku.

Telewizor 4K będzie sprzedawany w cenie 179 dolarów i będzie dostarczany 22 września.

iPhone 8

Przed rozpoczęciem na cokolwiek innego na iPhone 8, Cook zaczął od podsumowania tego, co Apple wprowadził na flagowca. "Po raz pierwszy będziesz dotykać oprogramowania, a nie przycisków", powiedział Cook. Od wysokiej jakości aparatu do sklepu z aplikacjami, stwierdził, że Apple pchnął projekt smartfona w ciągu ostatniej dekady. Dodał również: "To jest ogromny krok naprzód dla iPhone'a".

Bez dalszych ceregieli Phil Schiller pojawił się, aby porozmawiać o iPhone 8. iPhone 8 i 8 plus są wykonane ze szkła wzmocnionego stalą i miedzią. Jest to "najbardziej wytrzymały kiedykolwiek w smartfonie", powiedział Phil. Flagowiec jest w kolorze srebrnym, szarym kosmicznym i różowego złota.

Niektóre z nowych funkcji obejmują;

    Najpotężniejszy i najinteligentniejszy chip: A11 Bionic chip z procesorem graficznym, 4,7-calowe i 5,5-calowe ekrany retina dla iPhone 8 i 8 plus, odpowiednio, Tylna kamera 12 MP w iPhonie 8 i dwuobiektywowa kamera 12 MP w iPhonie 8 Plus zbudowana z myślą o AR - telefon podaje informacje o tym, co widać przez kamerę, np. informacje o zawodnikach w grach sportowych True tone i głośniki basowe Apple

iPhone 8 będzie zaczynać się od 699 dolarów, wersja 64GB i 8 Plus będzie zaczynać się od 799 dolarów. Zamówienia przedpremierowe rozpoczynają się od 15 września, a wysyłka od 22 września. iOS 11 zostanie również wydany 19 września.

Bezprzewodowe ładowanie

Schiller zauważył również, że nowe telefony będą teraz wspierać bezprzewodowe ładowanie. Być może jest to jedna z największych zmian Apple'a. Telefony wykorzystują standard bezprzewodowego ładowania Qi i będą również współpracować z innymi bezprzewodowymi ładowarkami firm trzecich. Takimi jak te od Belkina i Mophie.

Nowy standard ładowania Apple - Air Power

Aby w pełni uzupełnić bezprzewodowe ładowanie, Apple pracuje nad swoją ładowarką dla swoich produktów; iPhone X, Apple Watch i nowe etui Air Pods. Mała aktualizacja dotycząca ładowania bezprzewodowego: jest ono również obsługiwane przez Apple Watch series 3 i nowe etui Air Pods. Aby ułatwić ładowanie produktów Apple, zaprojektowana przez Apple mata zasilająca może ładować wszystkie urządzenia w tym samym czasie. Nazywa się ona Air Power.

iPhone X - przyszłość iPhone'a

Wymawiane jako iPhone Ten, jest to 10 rocznica Apple telefon, i dostał wszystko, co powiedział w plotkach. Cook powiedział, że to "ustawić ścieżkę technologii na następną dekadę." iPhone X ma wszystkie specyfikacje, które już wiedzieliśmy;

    8-calowy wyświetlacz OLED "super retina" o rozdzielczości 2436 x 1125, Konstrukcja wykonana w całości ze szkła Technologia rozpoznawania twarzy o nazwie Face ID i brak przycisku home Animowane emoji zwane animoji, które odzwierciedlają ekspresję użytkowników Dwuobiektywowa kamera 12MP do rzeczywistości rozszerzonej z przysłoną 4 na teleobiektywie. Boczny przycisk dedykowany dla Siri.

Schiller wyjaśnił, jak działa większość funkcji, takich jak Face ID; powiedział, że jest to przyszłość tego, jak odblokowujemy nasze smartfony. Technologia wykorzystuje przednią kamerę podczerwieni pakowane z siedmiu czujników, oświetlacz powodzi, i projektor kropek. Wykorzystuje również bioniczny chip, który mieści silnik neuronowy dla Face ID.

Z Face ID, "Szansa, że przypadkowa osoba w populacji może odblokować iPhone X i odblokować go z ich twarzy jest jeden na milion," powiedział Schiller. Animowane emoji; "Animoji" jest również możliwe dzięki silnikowi neuronowemu.

Po intro przez Schillera, Craig Federighi wszedł na scenę i dał nam pierwsze spojrzenie na iPhone X.

Cena iPhone'a X i dostępność

iPhone X pre-order rozpoczyna się 27 października, a wysyłka rozpocznie się 3 listopada. Wersja 64GB będzie sprzedawana w cenie $999; najdroższa cena bazowa Apple kiedykolwiek dla iPhone'a. Inne ceny urządzeń iPhone zostały obniżone, takie jak iPhone SE ma cenę 349 dolarów, iPhone 6S; 449 dolarów, a iPhone 7 549 dolarów.

I to było to!

Autor