Jak znaleźć numer i nazwę użytkownika aplikacji WhatsApp w systemie Android, iOS

Mając ponad 2 miliardy aktywnych użytkowników miesięcznie, WhatsApp jest rzeczywiście najpopularniejszą aplikacją do obsługi wiadomości błyskawicznych na świecie. Ponieważ z platformy korzystają ludzie ze wszystkich grup wiekowych, starsi, którzy nie radzą sobie z technologią, mogą mieć trudności ze sprawdzeniem zarejestrowanego numeru telefonu komórkowego i nazwy użytkownika w aplikacji WhatsApp. Ponadto użytkownicy posiadający wiele kont WhatsApp mogą pomylić zarejestrowane numery. Dlatego przedstawiamy krótki przewodnik, jak znaleźć swój numer i nazwę użytkownika w aplikacji WhatsApp na Androida lub iOS.

Powiązane | 2 sposoby na przeniesienie aplikacji WhatsApp z Androida na iPhone'a

Jaki jest mój numer i nazwa użytkownika aplikacji WhatsApp w systemie Android?

Spis treści

 • Jaki jest numer i nazwa użytkownika aplikacji WhatsApp w systemie Android?
  • Zmiana nazwy i numeru telefonu komórkowego
 • Jaki jest numer i nazwa użytkownika aplikacji WhatsApp w systemie iOS (iPhone, iPad)
  • Zmień nazwę i numer telefonu komórkowego
 • Najczęściej zadawane pytania
  • 1. Kto może zobaczyć moją nazwę użytkownika w aplikacji WhatsApp?
  • 2. Jak sprawdzić czyjąś nazwę profilu Whatsapp?
  • 3. Czy można mieć konto WhatsApp z dwoma numerami telefonu?
 • Podsumowanie

Na początek, sprawdzenie swojego numeru i nazwy w aplikacji WhatsApp i WhatsApp Business jest bardzo proste. Wystarczy otworzyć ustawienia i przejść do swojego profilu, jak pokazano poniżej.

 1. Otwórz aplikację WhatsApp w telefonie z systemem Android.
 2. Stuknij menu z trzema kropkami u góry po prawej stronie - wybierz Ustawienia.
 3. Twoje imię i nazwisko pojawi się u góry wraz ze zdjęciem profilowym. Stuknij je.
 4. Tutaj zobaczysz swoją nazwę użytkownika WhatsApp i zarejestrowany numer telefonu komórkowego.

Zmiana nazwy i numeru telefonu komórkowego

Aby zmienić swoją nazwę w aplikacji WhatsApp, dotknij nazwy, zmień ją według własnego uznania i dotknij Zapisz. Możesz również zmienić swój numer telefonu komórkowego w aplikacji WhatsApp. W tym celu kliknij numer telefonu komórkowego na stronie profilu, stuknij Dalej, a następnie wprowadź stary i nowy numer telefonu komórkowego.

Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zweryfikować numery telefonów komórkowych. Po zmianie zarejestrowanego numeru telefonu komórkowego wszystkie informacje o koncie, grupy i ustawienia zostaną przeniesione na nowy numer. Zostaną również usunięte metody płatności, a wszelkie oczekujące płatności zostaną anulowane.

Jaki jest mój numer WhatsApp i nazwa użytkownika w systemie iOS (iPhone, iPad)

Proces ten jest mniej więcej podobny w przypadku iPhone'a i iPada. Aby sprawdzić swoją nazwę i numer WhatsApp w systemie iOS, wykonaj poniższe kroki.

 1. Otwórz aplikację WhatsApp na iPhonie lub iPadzie.
 2. Kliknij w Ustawienia w prawym dolnym rogu.
 3. Teraz stuknij swoje imię i nazwisko obok zdjęcia profilowego u góry.
 4. Zostanie teraz wyświetlony Twój numer telefonu komórkowego i nazwa użytkownika w aplikacji WhatsApp.

Zmiana nazwy i numeru telefonu komórkowego

Zmiana nazwy użytkownika i numeru telefonu komórkowego w aplikacji WhatsApp jest bardzo podobna do tej w systemie Android. Aby zmienić nazwę użytkownika, dotknij jej na stronie profilu, wpisz nową nazwę i dotknij Gotowe.

Aby zmienić zarejestrowany numer telefonu, wróć do Ustawień. Tutaj kliknij opcję Konto i stuknij Zmień numer. Stuknij Dalej, wprowadź stary i nowy numer i postępuj zgodnie z podanymi instrukcjami.

Podobnie jak w systemie Android, Twoje dane, w tym grupy, zostaną przeniesione na nowy numer SIM.

Related | View Someone's Whatsapp Status Without Letting Themons Know

Często zadawane pytania

1. Kto może zobaczyć moją nazwę użytkownika w aplikacji WhatsApp?

Każda osoba posiadająca numer WhatsApp może otworzyć twój profil, aby zobaczyć zarejestrowaną nazwę. Nazwa ta pojawia się również na czatach grupowych dla osób, które nie zapisały twojego kontaktu. Osoby, które mają twój kontakt w telefonie, zobaczą zapisaną nazwę.

2. Jak sprawdzić czyjąś nazwę profilu Whatsapp?

Aby zobaczyć czyjeś imię w aplikacji WhatsApp, otwórz ekran czatu i stuknij imię/numer u góry, aby otworzyć profil. W tym miejscu pod zdjęciem profilowym zobaczysz nazwę użytkownika drugiej osoby.

3. Czy mogę mieć konto WhatsApp z dwoma numerami telefonu?

Nie, nie można mieć konta WhatsApp z dwoma numerami telefonu. Częste przełączanie konta WhatsApp między różnymi urządzeniami może spowodować zablokowanie możliwości ponownego zweryfikowania konta. Dlatego nie należy nadużywać tej funkcji; więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Mimo to można mieć dwa różne konta WhatsApp z różnymi numerami w telefonie. Można to zrobić, korzystając z aplikacji WhatsApp Business (Android, iOS) dla drugiego numeru lub aplikacji, które umożliwiają korzystanie z dwóch kont WhatsApp w systemie Android.

Podsumowanie

To było wszystko o szukaniu zarejestrowanego numeru telefonu komórkowego i nazwy użytkownika w aplikacji WhatsApp na Androida i iPhone'a. Mam nadzieję, że to pomoże starszym osobom, zwłaszcza tym, które nie są zbyt obeznane z technologią i mają problem z ustaleniem szczegółów swojego konta. Jeśli potrzebujesz innej pomocy, daj mi znać w komentarzach poniżej. Czekamy na więcej takich artykułów.

Możesz również śledzić nas, aby uzyskać najnowsze wiadomości techniczne w Google News, a także zapoznać się z poradami i sztuczkami, recenzjami smartfonów i gadżetów. Dołącz do grupy GadgetsToUse Telegram lub subskrybuj kanał GadgetsToUse Youtube, aby uzyskać najnowsze recenzje .

Autor