Working] 7 sposobów na naprawę telefonu z Androidem, który nie ładuje się po podłączeniu do prądu

W obecnym scenariuszu w branży smartfonów nastąpił ogromny postęp w zakresie szybkości ładowania sięgającej nawet 120 W. Jednak niezależnie od szybkości ładowania, ważne jest, aby telefon ładował się prawidłowo po podłączeniu. Jeśli tak nie jest, postępuj zgodnie z tym artykułem dotyczącym szybkiego rozwiązywania problemów z 7 sposobami naprawy telefonów z systemem Android, które się nie ładują. Jeśli jednak telefon ładuje się prawidłowo, ale nie szybko, możesz zapoznać się z poradami, jak naprawić niedziałające szybkie ładowanie w systemie Android.

Przeczytaj także 5 sposobów na naprawienie błędu 'Nie wykryto karty sim' w systemie Android

7 sposobów na naprawienie problemu nieładowania telefonu z Androidem

Spis treści

 • 7 sposobów na naprawę nieładującego się telefonu z Androidem
  • Sprawdź adapter ładowania
  • Upewnij się, że kabel do ładowania nie jest uszkodzony
  • Wyczyść port ładowania
  • Sprawdź możliwość ładowania za pomocą banku zasilania/komputera
  • Zrestartuj/uruchom urządzenie
  • Uruchom telefon w trybie bezpiecznym
  • Zaktualizuj telefon, aby usunąć wszelkie błędy
 • Zakończenie

Jeśli zauważyłeś, że Twój smartfon z Androidem nie ładuje się nawet wtedy, gdy jest podłączony do zasilania, postępuj zgodnie z tymi prostymi sposobami, aby to naprawić.

Sprawdź ładowarkę

Jeśli Twój telefon nagle przestał się ładować, pierwszą rzeczą, którą musisz sprawdzić, jest adapter ładowania. Upewnij się, że nie jest on zbyt mocno rozgrzany lub nie wytwarza hałasu. Zawsze upewnij się, że telefon jest ładowany za pomocą adaptera dostarczonego w oryginalnym opakowaniu. Unikaj korzystania z tanich ładowarek pochodzących z rynku wtórnego, od niepewnych marek i źródeł. Można również sprawdzić to 2 min czytać na uzyskanie najlepszych szybkich ładowarek dla Androida i iPhone poniżej Rs 2000.

Upewnij się, że kabel ładujący nie jest uszkodzony

Kabel ładujący odgrywa istotną rolę, jeśli chodzi o ładowanie urządzenia. Jeśli telefon przestał wykazywać jakiekolwiek oznaki ładowania, sprawdź, czy kabel ładujący nie jest wygięty, przecięty lub uszkodzony. Należy zawsze używać oryginalnych i oryginalnych kabli do ładowania, aby nie uszkodzić baterii urządzenia podczas ładowania. Unikaj używania tanich i niepewnych kabli, ponieważ mogą one dostarczać do telefonu zbyt duży lub zbyt mały prąd, co może spowodować uszkodzenie całego urządzenia. Jeśli Twój telefon ładuje się za pomocą kabla Type-C, możesz zapoznać się z poniższą listą 5 najlepszych kabli USB-C.

Wyczyść port ładowania

Jeśli używasz swojego smartfona z Androidem od dłuższego czasu, możliwe, że w porcie ładowania nagromadził się kurz lub wilgoć. Te cząsteczki kurzu/wilgoć nie pozwalają złączu ładującemu przylegać do głowicy kabla. W rezultacie telefon nie ładuje się, nawet gdy jest podłączony do gniazda. Aby to naprawić, należy wyczyścić port ładowania ściereczką z mikrofibry i osuszyć go z wilgoci. Sprawdź ten skuteczny zestaw do czyszczenia smartfona dostępny w serwisie Amazon.

Sprawdzenie możliwości ładowania za pomocą banku zasilania/komputera

Jeśli telefon nie ładuje się za pomocą dostarczonego adaptera ładowania, należy sprawdzić, czy jest ładowany za pomocą banku energii. Możesz także podłączyć telefon do komputera, aby sprawdzić, czy urządzenie jest w stanie się naładować. Ponadto zapoznaj się z naszą listą zalecanych banków zasilania USB-C do ładowania urządzenia.

Ponowne uruchomienie/uruchomienie urządzenia

Jeśli Twój smartfon z Androidem nadal nie wykazuje żadnych oznak ładowania, musisz zrestartować/ponownie uruchomić urządzenie. Wykonaj poniższe proste czynności, aby ponownie uruchomić urządzenie z systemem Android.

 • Naciśnij długo przycisk zasilania przez 3-4 sekundy, aż pojawi się menu zasilania.
 • Stuknij opcję Uruchom ponownie/uruchom ponownie, aby zrestartować urządzenie.

Uruchom telefon w trybie bezpiecznym

Tryb bezpieczny jest ważną funkcją oferowaną przez system operacyjny Android. Korzystając z tego trybu, można łatwo naprawić i sprawdzić wszelkie niezgodności konfiguracji oraz rozwiązać związane z nimi problemy. Możliwe, że jakaś aplikacja zużywająca energię lub aplikacja innej firmy zakłóca proces ładowania urządzenia. Aby rozwiązać ten problem, można uruchomić urządzenie w trybie bezpiecznym, aby zapobiec zakłócaniu przez aplikacje innych firm działania podstawowych usług telefonu, takich jak ładowanie. W tym celu wykonaj następujące proste czynności.

 • Naciśnij długo przycisk zasilania, aby wyświetlić Menu zasilania.
 • Naciskaj przycisk wyłączania przez 3-4 sekundy, aż pojawi się okno trybu bezpiecznego.
 • Dotknij Ok, aby ponownie uruchomić urządzenie w trybie bezpiecznym.

Zaktualizuj telefon, aby usunąć błąd

Jeśli w Twoim telefonie występuje jakikolwiek błąd w oprogramowaniu, może on przeszkadzać podczas ładowania urządzenia. Aby uniknąć i naprawić ten problem, należy sprawdzić, czy w telefonie z Androidem są aktualizacje oprogramowania i zainstalować je na urządzeniu. Wykonaj poniższe proste kroki, aby sprawdzić i zaktualizować oprogramowanie urządzenia.

 • Otwórz aplikację Ustawienia na swoim urządzeniu.
 • Przejdź do zakładki O telefonie i otwórz ją.
 • Stuknij w Sprawdź aktualiz acje i zainstaluj, jeśli są dostępne jakiekolwiek aktualizacje.

Podsumowanie

W tym artykule, dowiedziałeś się 7 sposobów, aby naprawić android telefony nie ładowania. Jeśli ten artykuł pomógł Ci w pomyślnym rozwiązaniu tego problemu z urządzeniem, a następnie naciśnij przycisk Lubię to. Również podzielić się tym wśród swoich przyjaciół, aby pomóc im w ich problemach związanych z ładowaniem. Czekamy na więcej pomocnych artykułów, takich jak ten.

Możesz również śledzić nas, aby uzyskać najnowsze wiadomości techniczne w Google News, a także porady i wskazówki, recenzje smartfonów i gadżetów. Dołącz do grupy GadgetsToUse Telegram lub subskrybuj kanał GadgetsToUse Youtube, aby zobaczyć najnowsze recenzje.

Autor