Piórnik Apple'a: Ołówek dla iPada Pro

Smartfony i tablety szybko zastępują potrzebę posiadania komputerów stacjonarnych i laptopów. Apple umożliwia to dzięki swoim iPadom. Przy dużych ekranach, wydajność zręcznościowa jest nieco utrudniona. Uzyskanie dostępu do wszystkich funkcji z dużą dokładnością jest niewykonalne. Aby rozwiązać ten problem, Apple wymyśliło rysik Apple Pencil. A w nowym iPadzie Pro ujawnia się prawdziwa moc Apple Pencil.

Właściwości i parametry techniczne

Apple Pencil jest zaprojektowany tak, aby działał jak komputer, zastosowana technologia sprawia, że jest bardziej precyzyjny niż nasze palce. Jest on obecnie w cenie 99 dolarów, dostępny w białym kolorze i jest kompatybilny z wszystkimi modelami iPad Pro. Jego cechy i specyfikacje obejmują; zmienną czułość na nacisk, brak opóźnienia lag; 20ms, wsparcie pochylenia, 12h żywotności baterii i Bluetooth 4.1. Te cechy dają mu jego różne funkcjonalności, które obejmują;

Wszechstronność

Wykorzystując swoją precyzję, Apple pencil jest w stanie obsługiwać złożone zadania z łatwością. To jak szeroki wachlarz narzędzi w jednym urządzeniu. Możesz zaprojektować budynek, wyretuszować warstwy zdjęcia, a nawet wypełnić dokument. Jest także jeszcze lepszy w jednym ze swoich podstawowych celów - robieniu notatek. Ołówek daje Ci naturalne odczucie papieru podczas notowania. Dzięki iOS11 iPad będzie rozpoznawał Twoje pismo odręczne, a nawet rysunki. Istnieje także możliwość przeszukiwania notatek pisanych odręcznie.

Interakcje z aplikacjami

Ołówek Apple jest zdolny do interakcji z większością aplikacji w ich możliwościach. Obejmuje to: edycję dokumentów tekstowych i arkuszy kalkulacyjnych, projektowanie kartek w aplikacji Felt za pomocą pisma odręcznego, szkicowanie pomysłów na cyfrowych tablicach za pomocą funkcji "join.me", dodawanie adnotacji do rysunków, a nawet ułatwianie pracy w Photoshopie dzięki precyzji, np. przy cięciu. Możesz także używać go do interakcji z plikami PDF i wiadomościami e-mail.

Narzędzie dla artystów

Ołówek może być wykorzystywany do celów malarskich, a nawet architektonicznych. Dzięki zmiennej czułości nacisku, możesz narysować wszystko, co chcesz. Im mocniejsze naciśnięcie, tym grubsze linie, delikatne naciśnięcie powoduje, że linie są cieńsze. Technologia ProMotion zastosowana w iPadzie Pro zapewnia 20-milisekundowe opóźnienie, bez lagów, a ogólna reakcja jest naturalna i płynna. Technologia Palm Rejection zastosowana w iPadzie Pro pozwala Ci oprzeć rękę na ekranie podczas rysowania.

Cieniowanie nigdy wcześniej nie było prostsze, dopóki nie pojawił się ołówek Pencil; zadbały o to czujniki pochylenia w ołówku. Przechylenie ołówka tworzy cień. Stopień cieniowania zmienia się w zależności od nachylenia. Czujniki obliczają kąt, a ich względna pozycja jest odbierana przez detektory w wyświetlaczu, tak to działa.

Pomimo wszystkich dobroci, które Pencil rozpakowuje, jest kilka minusów, z którymi trzeba sobie poradzić podczas korzystania z niego. Ponieważ nie jest on dostarczany z iPadem, trzeba znaleźć odpowiednie miejsce do jego przechowywania. Estetyka zawarta na Pencil sprawia, że jest to świetny projekt. To jest jakoś źle, ponieważ nie może osiedlić się na płaskich powierzchniach. Pencil wymaga również, aby być bardziej ostrożnym z nim, piorunochron cap jest mały i może się zgubić, gdy odłączony.

Więcej na: http://power-pack.pl

Autor