Rozpoczęcie pracy z Centrum sterowania systemu iOS 11

Jedną z najbardziej zauważalnych zmian w iOS 11 dla wielu użytkowników jest nowe centrum sterowania. Apple dokonał całkowitej przebudowy starego systemu wielopanelowego, a nowy umieszcza wszystko w jednym centralnym miejscu. Po długim czasie Apple umożliwia teraz Tobie, jako użytkownikowi, dostosowanie niektórych części Centrum sterowania.

Nowy wygląd

Jeśli machniesz iOS 11 po raz pierwszy, wytrąci Cię to trochę z równowagi. Pierwszą rzeczą, którą prawdopodobnie zauważysz w nowym Centrum sterowania, jest odejście od małego zestawu elementów sterujących na dole strony na rzecz całej strony, która sprawia, że wygląda ona nieco zbyt szeroko.

Dobrą wiadomością jest to, że wszystko, czego potrzebujesz, znajduje się na pierwszej stronie, co oznacza, że nie będziesz musiał przewijać strony, aby znaleźć element, którego szukasz. Jeśli stukniesz w ikonę, pojawi się większe menu z wszystkimi jej funkcjami. Jeśli stukniesz w ikonę sterowania muzyką, na przykład, otrzymasz większe menu muzyczne, które umożliwia przełączanie muzyki z odtwarzania w wewnętrznych głośnikach na słuchawki Bluetooth.

Dostosuj Centrum Sterowania

To chyba największa atrakcja nowego Centrum sterowania w systemie iOS. Nowa funkcja pozwala na dodanie skrótu do funkcji telefonu, który będzie chciał szybkiego dostępu. Wszystko, co trzeba będzie zrobić, to przejść do menu ustawień, a następnie wybierz Centrum sterowania. Stamtąd można wybrać "Customize Controls", a następnie przejść do przodu i wybrać funkcję, którą chcesz utworzyć skrót dla. Niektóre z opcji obejmują:

    Apple TV Remote Portfel Notatki głosowe Lupa Latarka Nie przeszkadzać podczas jazdy

Chociaż jest wiele rzeczy, które możesz dodać, uważaj, aby nie dodać zbyt wiele przycisków, ponieważ spowoduje to, że Twoje Centrum Sterowania będzie zbyt zagmatwane. Jest to prawdopodobnie lepiej rozważyć rozmiar listy przed dostosowaniem przycisków.

Smart Airplane Mode

To może być mała zmiana, ale na pewno okaże się wygodna. Po włączeniu iPhone'a lub iPada w tryb samolotowy, zwykle Wi-Fi i Bluetooth są wyłączone, jak również. Nie z nowym centrum sterowania. Przełączysz się w tryb samolotowy i nadal będziesz mógł korzystać z Wi-Fi i Bluetooth, więc będziesz mógł słuchać muzyki ze swoich zestawów słuchawkowych Bluetooth i to wszystko. Wi-Fi i Bluetooth nie są zaprojektowane tak, aby wyłączyć wszystko, gdy używasz Centrum sterowania iOS. Może to być nieco irytujące, ale ma zapewnić Ci możliwość korzystania z takich funkcji, jak AirDrop, a także zachować połączenie z zegarkiem Apple Watch.

Multitasking na iPadzie

Podczas gdy można podzielić ekran iPada jak wcześniej, nowe centrum sterowania pozwala ustawić "chudy" aplikacji na każdej stronie. Te dwie aplikacje będą wtedy sparowane razem w widoku wielozadaniowości.

Dodatkowo, można dodać inny trzeci app "slajd nad" widok, gdzie będzie rodzaj zawiesić na innych aplikacji. Możesz odrzucić i przywołać aplikację za pomocą prostego machnięcia od strony ekranu.

Choć zmiany wymagają trochę czasu, aby się przyzwyczaić, na pewno znajdziesz je wygodne w czasie w porównaniu do wcześniejszych wersji.

Autor