Jak skonfigurować nowy telefon iPhone 12

Nabycie nowego telefonu to zawsze ekscytujące doświadczenie; jest ono ekscytujące, jeśli jest to najnowszy flagowy model iPhone'a. Wymieniając telefon, nie chcesz stracić danych z poprzedniego telefonu, ale nie jesteś ograniczony, aby zacząć od nowa. Jednak nie spiesz się i zacznij korzystać z telefonu bez ustawiania go. To nie jest trudna praca ani skomplikowany proces i może zaoszczędzić Ci przyszłych przykrości. Oto jak skonfigurować nowego iPhone'a 12.

Ustawianie iPhone'a 12 jako nowego

Nie bój się zacząć od zera. Być może wolisz zacząć od nowa, jeśli chcesz poczuć, że Twój telefon jest naprawdę nowy lub nie używałeś wcześniej smartfona. Jest wiele ustawień, które musisz wykonać.

Po włączeniu urządzenia, pamiętaj, aby wybrać kraj i preferowany język. Następnie podłącz go do sieci WIFI lub do sieci komórkowej. Możesz zdecydować, aby zakończyć proces automatycznie za pomocą Automatyczna konfiguracja lub przejść długą drogę, ręcznie. Jeśli zdecydujesz się na ręcznie, po przeczytaniu przez dane i informacje o prywatności, wybierz, aby włączyć lokalizację, choć nie jest to obowiązkowe.

Teraz, że telefon jest gotowy, dostosować go, jak chcesz, z widżetów do decluttering aplikacji domu do ustawienia identyfikatora twarzy, czas twarzy, i upewnij się, że sprawdzić na 5G, które można włączyć lub wyłączyć. Inne korekty ustawień, takie jak te z aparatu i dostosowywania można zrobić później.

Przywracanie i przenoszenie danych z urządzeń Apple

Istnieją różne sposoby, które można przywrócić i przenieść dane ze starego gadżetu iPhone.

Oczywistym jest przywracanie danych z kopii zapasowej iCloud. Po zalogowaniu się za pomocą identyfikatora Apple, wybierz najnowszą kopię zapasową i przywróć swoje dane. Spowoduje to przywrócenie wszystkich haseł, ustawień, aplikacji i wszelkich innych rzeczy, które mogą mieć kopię zapasową.

Odbywa się to w następujący sposób, otwórz Ustawienia > stuknij w Twoje imię > kliknij iCloud, a następnie iCloud Backup i stuknij Back Up. Teraz i czekać na to, aby zakończyć proces.

Po drugie jest bezpośrednia konfiguracja. Kiedy przynieść swój stary i nowy telefon razem, prompt automatycznej konfiguracji, a dane zostaną bezpośrednio przeniesione do nowego iPhone 12. Podczas gdy to robisz, upewnij się, że oba telefony są ładowane / ładowania, i jesteś podłączony do dobrej sieci WIFI. Czas potrzebny do zakończenia zależy od ilości przenoszonych informacji.

Wreszcie, użyj mac lub pc do transferu. Podczas tworzenia kopii zapasowej z zaszyfrowanego źródła używaj obu tych urządzeń.

Importowanie danych z urządzeń innych niż Apple

Jeśli używałeś Androida, a teraz przenosisz się do rodziny Apple, nie powinieneś się martwić o utratę danych. Pobierz aplikację o nazwie Move to iOS z Google Play Store. Ta aplikacja pomoże Ci połączyć się z nowym urządzeniem iPhone i będziesz mógł przenieść to, co chcesz.

Zakończenie

Aby uzyskać więcej informacji na temat procedur konfiguracji, zapoznaj się z przewodnikiem Apple lub sparuj go z innymi urządzeniami Apple.

Autor