Dlaczego Samsung prowadzi w wyścigu smartfonów przed Apple

Pierwsza połowa 2017 roku widział Samsung, największy na świecie producent smartfonów, raport rekordowe łamanie kwartalnych zarobków i przeskoczyć Apple w zakresie zysków. To jest jakiś momentum będą mieli nadzieję utrzymać, nawet jak Apple przygotowuje się do wydania 10-rocznica ich flagowych telefonów, iPhone 8.

Jednym z głównych filarów, że Samsung zamierza polegać na zwiększenie tej luki jest dobrze przyjęty Galaxy S8 smartphone. Samsung uruchomił Galaxy S8 w prawo; kiedy jego reputacja potrzebowała naprawy. S8 sprawił, że Samsung odzyskał grunt utracony na rzecz Apple i chińskich rywali po katastrofie Note7 w zeszłym roku.

Jednak Samsung nie zależy tylko od produkcji smartfonów, aby przedłużyć lukę na Apple. Firma jest również jednym z największych na świecie producentów chipów pamięci i innych istotnych części telefonu, takich jak wyświetlacze OLED, które wkrótce mogą stać się standardowymi panelami wyświetlaczy.

W raporcie, który ukazał się w piątek 7, widać, że Samsung czerpie duże zyski z wysokich cen chipów pamięci używanych w różnych gadżetach. "Dominacja Samsunga w komponentach, które mają znaczenie, daje mu przewagę przynajmniej przez cały przyszły rok", powiedział Lee Jae-Yun, analityk Yuanta Securities Korea. "Nie ma tylko tyle albo Apple lub Samsung może zrobić teraz, aby ich Smartphone's wyróżniać, chyba że technologia jak składane wyświetlacze przekształca rynek".

Chociaż Samsung nie ujawnił swojego dochodu netto lub wyłamać wydajność dywizji aż ostateczne wyniki zostaną wydane pod koniec tego miesiąca, można powiedzieć, że sprzedaż chipów pamięci przyniósł prawie dwa razy więcej niż sprzedaż urządzeń mobilnych. Liczby zostały zgłoszone do 7,5 bilionów w chipach, 3,8 bilionów w urządzeniach mobilnych i 1,5 bilionów w wyświetlaczach. Wyniki te obejmują pierwszy pełny kwartał sprzedaży z pozbawionego ramek Galaxy S8.

"Samsungowi udało się obniżyć koszty produkcji chipów pamięci i to był duży czynnik, natomiast sprzedaż wyświetlaczy pomogła zwiększyć zyski" - powiedział Greg Roh, analityk HMC Investment Securities.

"Ceny chipów będą nadal rosły, a kolejny rekord zysku operacyjnego jest w zasięgu wzroku dla Samsunga w trzecim kwartale".

"Firma jest na dobrej drodze, aby zarobić około 15,2 biliona wonów w trzecim kwartale na plecach sprzedaży Galaxy S8, z rocznym zyskiem 54 bilionów wonów w tym roku" - powiedział Roh.

Z obecnym trendem, Samsung może wkrótce wyprzeć Intel jako największy na świecie chipmaker w zakresie sprzedaży w tym roku, jeśli uda im się utrzymać obecny impet. Chung Chang-won, który jest analitykiem w Nomura holdings, dodał, że "pomimo walki z Apple, będzie nadal czerpać korzyści z bycia głównym dostawcą do Cupertino jak urządzenia stają się bardziej inteligentne. Spanie z wrogiem byłoby sposobem na określenie ich relacji w przyszłości. Nie można zrobić AI bez pamięci, a Samsung ma pamięci do sprzedaży."

Ciekawie będzie zobaczyć, jak rynek zareaguje na Samsunga Galaxy 8 po premierze iPhone'a. Jedno jest jednak pewne, jeśli sprzedaż Samsunga dla chipów i wyświetlaczy OLED nadal rosnąć wraz z ich telefonów marki; na pewno będą one pokonać Apple w tym niekończącym się wyścigu, przynajmniej w międzyczasie.

Autor