Dlaczego Apple vs. Samsung jest teraz "Smartphone Beauty Contest

Przez długi czas, telefony zostały zróżnicowane i wybrane za pomocą ich mocy obliczeniowej, aparatów fotograficznych i innych specyfikacji technicznych. Jednak w ostatnich czasach, to projekt, wygląd i czuć smartphone, który wydaje się być napędzanie rywalizacji między gigantami smartphone; Apple i Samsung.

Charles L. Mauro, prezes MauroNewMedia, który jest produktem-design firmy badawczej, która pracowała zarówno z Apple i Samsung wyjaśnił, że "smartphone's wygląd teraz stanowi około 50 procent konsumenta decyzji w zakupie urządzenia, z oceny utworzonej w około jednej sekundy." Jest to prawda, ponieważ high-end smartfony czasami mają tendencję do posiadania większej mocy obliczeniowej i możliwości, które są po prostu nadmiar do większości potrzeb użytkownika.

Dlatego też, większość uwagi w projektowaniu smartfonów przesunęła się na to, jak stylowy jest telefon i jak jego wygląd przemawia do użytkownika. "Firmy zwykły projektować telefony, aby pochwalić się swoją technologią" - powiedział w wywiadzie M.H. Lee, szef designu w firmie Samsung. "Teraz skupiają się na opracowaniu produktu, który może być kumplem danej osoby, nierozerwalnie z nią związanym".

Jest to teraz oczywiste, ponieważ Samsung w ostatnim czasie wkłada dodatkowy wysiłek w wymyślanie silnej kultury projektowania. Pan Lee, 45-letni kierownik ds. wzornictwa, wielokrotnie był za to stawiany w centrum uwagi. W tej chwili, Samsung jest prześcigając Apple z jego jakości telefonu i projektowania. Jest to oczywiste, ponieważ Consumer Reports już drugi rok z rzędu sklasyfikował Samsunga jako najlepszy smartfon na rynku.

Samsung poinformował, że sprzedaż Galaxy S8 osiągnęła 1 milion sprzedaży na rodzimym rynku w czasie o połowę krótszym niż jego flagowy poprzednik, Galaxy S7. To podniosło poprzeczkę jeszcze wyżej dla Apple, jak amerykańskie giganty technologiczne planują wydać 10 rocznicę iPhone'a tej jesieni. Jednak analitycy powiedzieli, że jeśli Apple ma prześcignąć Samsunga S8 projekt z iPhone 8, a następnie potrzebują wybitnych funkcji, takich jak rumored czujnik linii papilarnych pod wyświetlaczem, a nie fizyczny przycisk domu zostały one za pomocą.

Według pana Lee, dwa główne cele projektowe dla Galaxy S8 były co telefon smuklejsze i dając mu lepszy uchwyt, a następnie rozszerzenie ekranu na boki, które były przez pozbycie się ramek otaczających krawędzie wyświetlacza. Było to możliwe dzięki technologii wyświetlaczy AMOLED, które Samsung teraz produkuje, i udało im się wymyślić 5,8-calowy wyświetlacz, że Galaxy S8 szczyci. Jest to większy niż iPhone 7 plus wyświetlacz, ale to jest zawarte w węższy, szczuplejszy ekran.

Ogólny projekt, że Apple teraz używa w swoich smartfonach był pionierem z powrotem w 2007 roku, z oryginalnym iPhone. To właśnie wtedy spopularyzowali oni szeroko stosowaną koncepcję przycisku domowego i ekranu dotykowego. Samsung, z drugiej strony, wyróżnił się wprowadzając większy niż 5-calowy ekran w 2011 roku. Od tego czasu ewoluowały i usunęły ramki wokół wyświetlacza, i oczekuje się, że Apple przyjmie tę technologię jeszcze w tym roku.

Autor