Jak sprawić, by smartfon był łatwy w obsłudze

Jeśli jest jedna rzecz, na którą poświęcamy dużo czasu i interakcji, to jest to smartfon. Ukochane małe i duże ekrany naszych smartfonów mają wiele do zaoferowania, począwszy od mediów społecznościowych, poprzez produktywność, a nawet czynności użytkowe. Z tych zadań, spędzamy dużo czasu interakcji z smartphone niż z otoczenia wokół nas. To jest rutynowe, może chcesz uzyskać dostęp do niektórych usług szybciej, a tym samym poprawić wydajność, a nawet zmniejszyć stres, aby przejść do wyrzutni i szukać określonej aplikacji. Ułatwienie korzystania z telefonu jest pomocne, gdy jesteś zajęty inną czynnością, a chcesz zerknąć na telefon lub nawet nie chcesz patrzeć na telefon z powodu rozproszenia uwagi.

Korzystając z poniższych wskazówek, łatwo będzie zarządzać smartfonem i sprawić, że będzie łatwy w użyciu, a także poprawi produktywność.

Posortuj swoje aplikacje

Jest to pierwszy krok, który powinieneś wykonać, gdy chcesz poprawić produktywność i sprawić, by Twój smartfon był łatwy w użyciu. Sortowanie może odbywać się na wiele sposobów, takich jak alfabetycznie, według daty, a nawet według kolorów. Jest jednak jeden sprawdzony sposób, od którego wszyscy zaczynają i który jest moim ulubionym. Sortowanie według folderów; grupowanie aplikacji, które robią podobne rzeczy w tym samym folderze, albo według typów aplikacji, albo według tego, co robią aplikacje. Możesz więc mieć foldery takie jak Media społecznościowe, Narzędzia, Rozrywka, Wiadomości i książki, Styl życia i Produktywność. Możesz także zgrupować często używane aplikacje w jednym folderze i zamrozić inne aplikacje, których nie używasz często; jest to dobre dla wydajności urządzenia. Aby pogrupować aplikacje w foldery zarówno w systemie Android, jak i iOS, przeciągnij ikonę aplikacji na inną, co spowoduje utworzenie folderu. Kliknij na folder, a otrzymasz możliwość nadania mu nazwy.

Tryby "nie przeszkadzać

Jak dotąd jest to najlepsza funkcja, jaką wymyślili producenci smartfonów. Ta funkcja jest łatwy sposób, aby korzystać z smartphone, kiedy nie chcesz. To jest, z nie telefon zakłóceń, nie będzie patrzeć na telefon i jego najlepsze wykorzystanie go, gdy idziesz do łóżka, jazdy, w spotkaniu lub jakiejkolwiek działalności, która wymaga nie telefon wykorzystania takich, gdy o dobry czas z rodziną. Ta funkcja jest również elastyczna w tym, że nie przegapisz innych ważnych rzeczy. Możesz ustawić ją na całkowitą ciszę, tylko alarmy i wreszcie tylko priorytety. Priorytet tylko pozwala na ważne rzeczy, takie jak przypomnienia, wydarzenia, wiadomości i połączenia, ale trzeba ustawić zasady dla działań priorytetowych. Podczas gdy w trybie nie przeszkadzać, również sprawdzić ustawienia związane z powiadomieniami push i tylko pozwolić ważne powiadomienia pokazać.

Używaj właściwych aplikacji

Właściwe aplikacje pomogą Ci w łatwy sposób wykonać określone zadanie. Na przykład, w systemie Android, launcher jest prawie o wszystkim. Posiadanie wielkiego launchera może pomóc w organizowaniu i dostosowywaniu telefonu odpowiednio. W niektórych telefonach może brakować trybu nocnego, a to nadwyręży Twoje oczy, jeśli będziesz chciał korzystać z telefonu w godzinach wieczornych. Właściwe aplikacje powinny mieć tę funkcję.

Autor